Dzieci z oddziałów przedszkolnych siedzą na podłodze podczas zajęć ekologicznych.

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Ekologia to bardzo ważny temat, dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych nie próżnowały. Dowiedziały się, w jaki sposób mogą "pomóc" Ziemi, dbając m.in. o rośliny, oszczędzając energię i wodę oraz segregując odpady. Aktywność dzieci była różnorodna. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne, oglądały prezentacje o Ziemi z zadaniami interaktywnymi, pilnie wykonały zadania na kartach pracy. Dzieci uczyły się prawidłowej segregacji odpadów, wykorzystując do tego plansze przedstawiające kosze na śmieci, a także wykonały "Ziemię sensoryczną". Zwieńczeniem zajęć było otrzymanie naklejek, a także podziwianie efektów własnej pracy.