Dwójka uczniów przy stoliku wykonuą prace plastyczne.

Rytmika to zajęcia, na których poznają teorię muzyki – w formie praktycznej – potrzebną do nabycia umiejętności czytania, pisania i rozumienia zapisu nutowego i innych zjawisk muzycznych. Dzieci poznały zjawisko wysokości dźwięków oraz klucz wiolinowy i basowy. Na podstawie filmiku "Rytmika dla dzieci" dzieci na początku miały rozgrzewkę, był marsz, podskoki i bieg. Podczas zabawy, gdy usłyszały dźwięk wysoki dzieci stały na palcach i unosiły ręce wysoko do góry. Podczas dźwięków niskich dzieci pochylały się do przodu i zwieszały nisko ręce. W trakcie muzyki były dźwięki podczas, których dzieci udawały motyle (stały na palcach i udawały skrzydełka). Na koniec zajęć podczas muzyki Michała Lorenc pt. "Taniec Eleny" – dzieci zamieniły swoje palce w tancerzy, które przy muzyce tańczyły, a przy okazji malowały linie, kropki, wzory i inne esy - floresy. Każdy palec był w innym kolorze. Wychowankowie dobrze się bawili i piękne prace stworzyli.