Grupa uczniów przed Konkursem Matematycznym Kangur

W czwartek, 22 kwietnia czterdziestu czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", którego celem było popularyzowanie matematyki wśród dzieci i młodzieży. Konkurs miał charakter jednorazowego testu i został przeprowadzony w naszej szkole, w czterech kategoriach:

  • Żaczek (17 uczniów z klas II)
  • Maluch (7 uczniów z klas III – IV)
  • Beniamin (15 uczniów z klas V – VI)
  • Kadet (5 uczniów z klas VII – VIII)

Zadania zostały przygotowane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 75 minut. Po zakończeniu Konkursu każdy z uczestników otrzymał układankę przestrzenną w formie breloczka. Jedną z form nagród I stopnia, o którą "walczą" nasi uczniowie jest udział w międzynarodowym obozie matematycznym. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM obóz matematyczny w Zakopanem. Na wyniki Konkursu trzeba jednak poczekać. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!