W kwietniu nasi młodzi czytelnicy wybrali się na... księżyc! Swoje wrażenia z wycieczki utrwalili, budując niesamowite konstrukcje z klocków LEGO. Zofia Klasa z klasy 1c zainspirowana książką Antoine de Saint - Exuperego "Mały Książe" zaprezentowała pracę pt. "Mały Książe ogląda zachód słońca". Franciszek Byczkowski z klasy 5b skonstruował "Lądowanie Apollo 11 na księżycu" na podstawie książki Ewy Nowak "Apollo 11. O pierwszej podróży na księżyc". Konrad Reszka z klasy 5a na podstawie komiksu "Magiczna przygoda" zbudował Kaczora Donalda. "Statek kosmiczny dla freemakerów" zbudował Aleksander Reszka z klasy 2a, a zainspirowała go książka "LEGO Star Wars". Zosia Lejk pomysł na pracę zaczerpnęła z jednego z opowiadań umieszczonego w książce "Opowieści na dobranoc młodych buntowniczek": "Astronautka" Samanthy Cristoforetti; tytuł pracy "Astronautka z kawą w kosmosie".