Uczniowie świetlicy szkolnej wraz z bibliotekarką szkolną podczas lekcji bibliotecznej.

"Znajdziesz mnie w bibliotece!" pod takim hasłem upłynęły tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek, który trwał od 8 do 15 maja. W naszej szkole odbyło się w tym czasie kilka lekcji bibliotecznych, których celem było zachęcenie uczniów do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. "Świetliczaki" wzięły udział w cyklu spotkań z bibliotekarką. Na początku razem z opiekunkami odwiedziły bibliotekę i zapoznały się z układem i rodzajem księgozbioru na półkach. Na kolejnych spotkaniach dowiedziały się jak wygląda droga książki od autora do czytelnika. Rozwiązały kilka rebusów i zagadek, ułożyły puzzle z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, dzięki temu poznały różne ciekawostki o książkach i bibliotekach. Klasa 2c przyniosła do biblioteki piękne laurki z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Na zakończenie ogłoszony został mini konkurs świetlicowo - biblioteczny na najpiękniejszą zakładkę do książki. Wpłynęło mnóstwo ciekawych prac, które można podziwiać na gazetce obok świetlicy.

W ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się również uroczyste wręczenie uczniom klas pierwszych wyprawek czytelniczych w ramach projektu "Mała książka – wielki człowiek" realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Każdy pierwszoklasista otrzymał z rąk Dyrekcji naszej szkoły Dyplom Małego Czytelnika oraz wyprawki, w skład których weszły: "Pierwsze abecadło" – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej; "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" – broszura - poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki; Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Nagrody książkowe oraz dyplomy otrzymali również laureaci szkolnych konkursów czytelniczych, które odbyły się w trakcie nauki zdalnej.

Dziękujemy wszystkim za wspólne obchody Tygodnia Bibliotek Szkolnych!