Dzieci z zerówek siedzą na podłodze podczas spotkania w Bibliotece Szkolnej.

Dzień 21 maja był dla obu grup zerówek pełen wrażeń. Wszystko za sprawą wizyty w Bibliotece Szkolnej. Na samym początku spotkania z panią bibliotekarką dzieci zostały zapoznane z zasadami dotyczącymi korzystania z biblioteki oraz książek, opowiadały również o swoich ulubionych książkach. Pani Monika uświadomiła dzieci o tym, że właśnie w tym dniu obchodzimy Dzień Kosmosu oraz zaprezentowała wystawę z literaturą związana z tym tematem. Przekazała parę ciekawostek dotyczących kosmosu oraz przeczytała książkę autorstwa Anity Głowińskiej "Kicia Kocia w kosmosie". Lektura ta bardzo spodobała się dzieciom, przyniosła wiele uśmiechu oraz pytań ze strony najmłodszych.

Na sam koniec naszej wizyty pomogliśmy Pani Monice wybrać najpiękniejsze okładki do książek, które biorą udział w konkursie oraz otrzymaliśmy mały poczęstunek. To były bardzo miłe chwile dla obu grup.