Uczniowie siedzą przy ławeczkach na auli i piszą egzamin ósmoklasisty.

Dla uczniów klas ósmych dni 25, 26 i 27 maja były dość stresujące, ponieważ pisali egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Był to pierwszy poważny egzamin w ich życiu. Pandemia zamknęła wszystkich uczniów w domu i przez kilka miesięcy uczyli się zdalnie i dopiero tuż przed egzaminem nastąpił powrót do lekcji systemem hybrydowym.

Egzamin rozpoczął się językiem polskim i był podzielony na dwie części; pytania otwarte i zamknięte oraz druga część, czyli napisanie pracy. W tym roku była to rozprawka lub opowiadanie twórcze - do wyboru. Tematy oscylowały wokół fragmentów "Pana Tadeusza". Drugi dzień to matematyka i zadania tekstowe oraz pytania zamknięte. W trzecim dniu nasi uczniowie wykazali się znajomością języka angielskiego. Układali tekst twórczy, odpowiadali na pytania w oparciu o wysłuchany tekst.

Nadmienić należy, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami CKE i w ścisłym reżimie sanitarnym. Po rozmowie z naszymi uczniami można stwierdzić, że zadania nie były łatwe, zwłaszcza z matematyki i języka polskiego. Czy rzeczywiście tak było, czy poradzili sobie z odpowiedziami, dowiemy się dopiero w lipcu po ogłoszeniu wyników.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy dostania się do wymarzonej szkoły. Trzymamy za Was kciuki!