Uczniowie prezentują dyplomy i nagrody jakie uzyskali w Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa"

W tym roku Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa" obchodzi swoje 50-te urodziny.  Uczniowie naszej szkoły od wielu lat biorą w nim udział i za każdym razem odnoszą wielkie sukcesy. Tak też było i w tym roku. Ze względu na pandemię eliminacje gminno - powiatowe odbyły się zdalnie. Uczniowie musieli pamięciowo opanować dwa utwory w języku kaszubskim, nagrać swój występ i przesłać do organizatorów. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów w trzech kategoriach wiekowych.  Wszyscy zaprezentowali się rewelacyjnie.  Przy pomocy rodziców i p. Gabrieli Jankowskiej wyuczone teksty wyrecytowali bez zastrzeżeń.  W eliminacjach gminno - powiatowych uzyskali następujące miejsca:

  • I miejsce - Marcel Ciechanowski z oddziału 5 - latków (kategoria przedszkolna)
  • I miejsce - Łucja Tutkowska z Ib (kategoria klas I - III)
  • III miejsce - Aleksandra Gronda z IIIb ( kategoria klas I - III)
  • I miejsce - Lena Ciechanowska z Vb (kategoria klas IV - VI)

Gratulujemy!