Dzieci z oddziałów przedszkolnych stoją przed lokomotywą.

W piątek 4 czerwca dzieci z oddziałòw przedszkolnych brały udział w Festynie Kolejowym pt. "Kartuska lokomotywa 2021". Dzieci na żywo widziały odrestaurowaną lokomotywę oraz zrobiły sobie zdjęcie na pamiątkę, do którego dołączył Miś Bruno reprezentujący Gminę Kartuzy. Na początek każde z dzieci otrzymało coś dobrego tzn. watę lub popcorn. Następnie uczestnicy brali udział w animacjach oraz spektaklu interaktywnym pt. "Lokomotywa". Dzieci musiały rozpoznać utwory z różnych krajów i ich flagi. Dodatkową atrakcją była karuzela oraz zamek dmuchany z której dzieci mogły korzystać do woli. Na koniec każdy dostał pamiątkę w postaci smyczy na szyję z logo Koleii Metropolitalnej. Dzięki temu dzieci miały fajną zabawę i czas minął w miłej atmosferze.