Logo akcji "Literackie wyzwanie LEGO".

Majowe Literackie Wyzwanie LEGO musiało być zielone! Przyroda budzi się do życia i wraz w nią wszystko wokoło robi się zielone tysiącami odcieni. "Wyzwanie #5 Zielono Mi" zachęca do przyjrzenia się bliżej otaczającej przyrodzie podczas spacerów, wycieczek, pikników z książką w ręku. Naszych uczniów zainspirowały wspaniałe opisy przyrody i historie różnych bohaterów. Zofia Klasa z klasy 1c zaprezentowała pracę pt. "Przyjazd Ani", a zainspirowała ją oczywiście "Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery. Konstrukcję na podstawie tej samej lektury wykonał również Franciszek Byczkowski z klasy 5b. Konrad Reszka z klasy 5a przedstawił pracę zatytułowaną "Tarzan w dżungli", do czego zachęciła go książka Rudyarda Kiplinga "Księga dżungli". Natomiast Aleksander Reszka z klasy 2a na podstawie "Encyklopedii - Zwierzęta Świata" skonstruował "Lisa na trawie". Zofia Lejk, uczennica klasy 2a po przeczytaniu książki "13 - piętrowy domek na drzewie" zbudowała domek na drzewie. Gratulujemy naszym wytrwałym uczniom i czekamy na kolejne prace!

Wakacje tuż tuż, więc nasze kolejne #6 Literackie Wyzwanie LEGO pt. "Coś słodkiego" nawiązuje do letnich klimatów. Zapraszamy do smacznych podróży z książką u boku. Pomocna Wam będzie przygotowana w zeszłym roku przez bibliotekarzy i uczniów Kulinarna Mapa Literackiego Świata, znajdziecie na niej prawie 200 smacznych książkowych nie zawsze słodkich opisów różnych potraw.

Niech zainspirują Was one do zbudowania "czegoś słodkiego" np. potrawy, deseru, miejsca, osoby związanej z "czymś słodkim". Na prace czekamy, aż do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia 2021 r.