Uczennica płynie na desce windserfingowej.

Kalina Szostek, uczennica klasy 5a wystartowała w ostatni weekend w 42 edycji najstarszych regat windsurfingowych w Polsce, w Regatach o Puchar Prezydenta Sopotu organizowanych przez Sopocki Klub Żeglarski. Po zaciętych wyścigach w sobotę i niedzielnej walce z wiatrem dochodzącym w porywach do 30 węzłów, zajęła 1 miejsce wśród dziewcząt w klasie Techno 5,8. Techno jest to windsurfingowa klasa młodzieżowa przygotowująca do startów w klasach olimpijskich. 5,8 oznacza wielkość żagla - 5,8 metra kwadratowego powierzchni. W tej kategorii mogą startować dzieci do lat 13. Kalina jako 11 latka rywalizuje w większości z zawodnikami o rok lub 2 lata starszymi co nie przeszkadza jej walczyć o najwyższe laury. Swoją przygodę z żeglarstwem Kalina rozpoczynała w kartuskim klubie UKŻ Lamelka Kartuzy na łódkach klasy Optymist.