Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcą oddziału prezentują się do zdjęcia.

Wakacje to doskonały czas na wypróbowanie i poznanie królujących warzyw i owoców. Cały tydzień rozmawialiśmy, powtarzaliśmy i bawiliśmy się głównie z myślą o tych letnich skarbach. Dniem pełnym atrakcji okazał się Dzień Lemoniady, w którym to główna rolę odgrywała cytryna oraz pomarańcz. Przedszkolaki za pomocą kolorowych kartek, krepy i rurki wykonały swoje ulubione smaki napoju na orzeźwienie. W ten dzień przyszedł nam pomysł do głowy, aby na drugi dzień zrobić prawdziwą lemoniadę. Następnego dnia przystąpiliśmy do wykonania zadania. Oczywiście przed przystąpieniem do pracy wszystkie dzieci starannie umyły ręce oraz owoce. Następnie każdy samodzielnie wyciskał sok z cytryny. Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły ilość przybywającego soku. Żeby lemoniada smakowała jeszcze lepiej przedszkolaki dodały miód. Kiedy wszystkie składniki zostały połączone, nastąpiła degustacja wspólnie przygotowanej lemoniady. Napój wszystkim bardzo smakował :)