Szachiści siedzący przy stołach z planszami szachowymi.

W dniu 21.08.2021 r. w miejscowości wypoczynkowej Borsk został rozegrany Drugi Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Sołtysa Borska. Turniej powstał dzięki zaangażowaniu p. Tomasza Ciesielskiego oraz p. Joanny Ewald - sołtys Borska. Turniej zgromadził 34 uczestników i przyjął formułę otwartą. Szachiści grali na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika, w jednej grupie od najmłodszego do najstarszego uczestnika turnieju. Uczestnicy turnieju reprezentowali miejscowości: Bydgoszcz, Borowo, Borsk, Gdańsk, Gdynia, Gniew, Kartuzy, Lipusz, Poznań, Malbork, Reda, Rumia, Sopot, Świecie, Warcino, Wąbrzeźno i Żukowo. W gronie 34 szachistów znaleźli się oczywiście uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Jakub Sieniek wywalczył 2 miejsce, a Piotr Wesołowski zdobył miejsce 3.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe za uzyskane miejsca. Po raz drugi w wakacyjnym czasie miejscowość Borsk zgromadziła tak liczną grupę miłośników królewskiej gry. Organizatorzy turnieju zapraszają wszystkich szachistów i szachistki na kolejne Otwarte Turnieje Szachowe o Puchar Sołtysa Borska i Turniej Szachowy z Okazji Dnia Niepodległości. Informacje o zapisach znajdują się na stronie chessarbiter.com.