Dzieci z oddziałów przedszkolnych bawią się bańkami mydlanymi na placu zabaw.

Korzystając z pięknej pogody, a przede wszystkim z wysokich temperatur dzieci miały możliwość kolejny raz bawić się balonami z wodą! Radość dzieci była ogromna. Dodatkowo dzieci miały dużo fajnej zabawy z łapania i rozbijania baniek mydlanych. Zakończeniem tej cudownej zabawy były zawody sportowe, w których przedszkolaki bardzo chętnie brały udział.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych rysują kredą na placu zabaw.

Podczas wakacji nasze przedszkolaki wcale się nie nudzą! Bardzo chętnie biorą udział w wykonywaniu ciekawych prac plastycznych. Wykorzystują do tego różne materiały i techniki, a nawet rysują ciekawe ilustracje kredą na betonowej powierzchni.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych grają w piłkę nożną, dużą balonową piłką.

Które dziecko latem nie lubi chlapać się wodą. Ostatnio mieliśmy bardzo wysokie temperatury, dlatego też trzeba było się schłodzić. Przedszkolaki w odpowiednich strojach przystąpiły do bitwy na balony wodne. Następnie rozegrali mecz wielką piłką w międzyczasie chlapiąc się wodą dla ochłody. Zabawy było co niemiara, ale o to chodzi podczas wakacji.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych bawią się przy drabinkach na placu zabaw.

Pogoda w te wakacje nam dopisuje, dlatego też nasi milusińscy wybrali się na piknik. Po dłuższym spacerze rozłożyli kocyki i jak to na pikniku bywa pozjadali to co rodzice przygotowali. Następnie pobawili sie na placu zabaw i radośni wrócili do szkoły.

Dzieci z oddziału przedszkolnego tworzą bańki mydlane na trawniku.

Przedszkolaki na nudę nie narzekają. Pogoda dopisuje, dlatego też korzystamy z niej. Świetnie się bawiliśmy robiąc bańki. Małe, duże i kolorowe. Każdy maluch mógł spróbować swoich sił w robieniu mega baniek i wychodziły im pięknie. Najwięcej radości jednak swprawiało im gonienie i zbijanie baniek. Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych siedzą przy stoliku i rysują prace plastyczne.

Wakacje w oddziałach przedszkolnych to czas wyjątkowy, bawimy się dużo, ale też nie próżnujemy. Przedszkolaki oddały się wenie twórczej i w ostatnich tygodniach stworzyły piękne prace plastyczne. Maluchy bawią się świetnie i nabierają siły na nowy rok szkolny.

Uczennica Maja Wesołowska siedzi przy stoliku i gra w szachy.

Szachiści z "Dwójki" w miniony weekend (16 - 17 lipca) wzięli udział w XXIX Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Kowalewie Pomorskim. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Wesołowska (03) i Piotr Wesołowski (6a). Maja pierwszy raz rozgrywała turniej szachowy w innym województwie i zmierzyła się z dziećmi z całej Polski. Zdobyła 5 miejsce w kategorii dziewcząt. Piotr startował w Kowalewie Pomorskim po raz trzeci i zdobył w kategorii do lat 15 bardzo odbry wynik - 5 miejsce.

Gratulujemy sukcesów w turnieju międzynarodowym i życzymy kolejnych dobrych startów w turniejach szachowych!

Logo programu Wzmocnij Swoje Otoczenie.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach "Copernicus" jest jednym z laureatów IV edycji programu dobrosąsiedzkiego "WzMOCnij swoje otoczenie". Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi zmodernizowana zostanie czytelnia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach – zostanie zainstalowanych 6 nowoczesnych stanowisk komputerowych z dostępem do bezpiecznego Internetu OSE. W ten sposób w szkole powstanie przestrzeń do samorozwoju uczniów, którzy będą mieli możliwość przygotowywania się do zajęć, korzystania z bezpiecznego Internetu, a także do pracy własnej nauczycieli szkoły.

Program "WzMOCnij swoje otoczenie" to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

WSO PSE

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl.

Dzieci z oddziału przedszkolnego (5 latki) wykonują przy stole prace plastyczne.

"Jedziemy na wakacje do lasu, nad wodę. Prosimy ciebie słonko o piękną pogodę.
Jedziemy na wakacje nad morze, na plażę.
Kolorowe muszelki przynieś, falo, w darze.
Jedziemy na wakacje w te góry wysokie.
Nie chowajcie się, szczyty, za mgłą, za obłokiem.
Jedziemy na wakacje. Na Mazury? Może!
Wyjrzyj z krzaków, prawdziwku, czekaj na nas w borze."