Uczennica Kalina Szostek na desce windsurfingowej na jeziorze.

W dniach 03 - 05 września odbyły się w Giżycku Mistrzostwa Polski Młodzików w klasach TECHNO 4,0 i 6,8 i Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu w klasie TECHNO 5,8. W klasie TECHNO 5,8 w barwach Gdańskiego Klubu Żeglarskiego startowała Kalina Szostek z Kartuz, uczennica klasy 6a Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. Kalina żeglowała w połączonej flocie dziewcząt pływających na żaglach 5,8 i 6,8. Pierwszego dnia, przy sztormowej pogodzie i wietrze dochodzącym do 28 węzłów, Kalina pływała fenomenalnie rywalizując jak równy z równym ze starszymi koleżankami na większych żaglach. W swojej kategorii czyli TECHNO 5,8 zyskała bardzo dużą przewagę nad kolejnymi zawodniczkami. Drugi i trzeci dzień to już dużo słabszy wiatr. Dalsze dobre pływanie pozwoliło Kalinie utrzymać zbudowaną wcześniej przewagę choć jej przeciwniczki w takich warunkach radziły sobie dużo lepiej niż pierwszego dnia. Ostatecznie Kalina wygrała rywalizację wśród dziewcząt startujących w kategorii TECHNO 5,8 i została Mistrzynią Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu na rok 2021. W klasyfikacji generalnej połączonych flot TECHNO 5,8 i TECHNO 6,8 zajęła zaś wysokie 8 miejsce wyprzedzając sporą grupę dziewcząt startujących na większych żaglach.