Burmistrz Kartuz wręcza stypendia uczniom "Dwójki".

Stypendium Burmistrza Kartuz dla uzdolnionych uczniów ze szkół podstawowych zostało przyznane w ramach lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży na terenie Gminy Kartuzy. O stypendium mogli się ubiegać uczniowie z klas 7 i 8 szkół podstawowych na terenie naszej gminy, którzy spełnili, co najmniej jeden z niżej wymienionych kryteriów:

1. jest laureatem i zajął pierwsze miejsce w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu powiatowym i posiada średnią ocen 5,50 lub wyższą;
  2. jest laureatem wojewódzkich konkursów, olimpiad przedmiotowych lub finalistą, który zajął miejsca od pierwszego do trzeciego w ogólnopolskich konkursach, olimpiadach przedmiotowych organizowanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2002 r. Nr 13, poz. 125 z późn. zm.) i posiada średnią ocen 5,40 lub wyższą;
  3. uzyskuje znaczące osiągnięcia pozaszkolne w nauce (np. posiada swoje publikacje naukowe, współpracuje z instytucjami naukowymi, ma wyjątkowe osiągnięcia w konkursach innych, niż organizowane na podstawie rozporządzenia, o którym mowa w pkt 2 na szczeblach wojewódzkich i posiada średnią ocen 5,30 lub wyższą.

Cieszymy się ogromnie, że wśród wielu uczniów stypendium otrzymało pięcioro uczniów z naszej szkoły. Z klasy VIIIa są to: Dominika Kowalczuk, Monika Tusk, Dominik Kobiela, z klasy 8b Maria Stamirowska oraz nasza absolwentka Agata Bigus. To duże wyróżnienie za ich naukę i dociekliwość w zdobywaniu wiedzy. Jak widać, nauka się opłaca.

Kochani uczniowie! Bierzcie przykład z waszych koleżanek i kolegów! Gratulujemy również rodzicom, że wspierają swoje dzieci w ich nauce. To wielki zaszczyt dla naszej szkoły i rodziców. Życzymy Wam dalszej owocnej nauki. "Nauka to pokarm dla rozumu", więc bierzmy tego pokarmu jak najwięcej.