Dnia 14 września uczniowie klasy IVa i IVb wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się w Parku Towarzystwa Miłośników Kartuz przy kartuskiej Kolegiacie. Było to jedno z cyklu spotkań, realizujących projekt "Kartuzy w drzewie zapisane", którego inicjatorem jest Towarzystwo Miłośników Kartuz. Zajęcia miały charakter poznawczy i integracyjny.

Dzieci obejrzały spektakl w wykonaniu rzeźbiarki i lalkarki Ireny Brzeskiej. Był on oparty na lokalnych legendach, bajkach autorstwa m.in. przeora kartuzji kaszubskiej Jerzego Schwengla, który był wybitnym zakonnikiem i posiadał dużą wiedzę przyrodniczą. To jemu zawdzięczamy pierwszą opublikowaną wiadomość o tym, jakie gatunki drzew leśnych niegdyś rosły w okolicach Kartuz. W trakcie warsztatów uczniowie mogli podziwiać dwie z zaplanowanych pięciu drewnianych instalacji, które mają na celu przybliżenie współczesnemu pokoleniu sztuki ludowej.

Teatr rzeźb wzbudził wśród uczniów wielkie zainteresowanie i dostarczył dużo pozytywnych emocji.