Uczniowie układają edukacyjne klocki w PSZOK.

W ramach akcji "Sprzątanie Świata" uczniowie klasy 1b uczestniczyli w bardzo interesujących zajęciach edukacyjnych poświęconym  ochronie środowiska. Zajęcia odbyły się w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kartuzach. Dzieci w ciekawy sposób zgłębiły wiedzę na temat recyklingu oraz segregacji śmieci. Przeszły szlakiem tablic informacyjno – edukacyjnych na podstawie, których omówiono zagadnienia dotyczące niebezpiecznych odpadów, selektywnego ich zbierania oraz cyklu życia śmieci. Zajęcia urozmaicono prezentacjami multimedialnymi na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Ciekawą formą lekcji były ćwiczenia praktyczne polegające na segregacji śmieci przy wykorzystaniu pojemników modułowych. Zajęcie zakończyło się grą edukacyjną utrwalającą zdobytą wiedzę oraz wręczeniem dzieciom upominków.