Uczennice z klasy 8 czytają bajkę dzieciom z oddziału przedszkolnego.

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto po raz pierwszy zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego ideą jest propagowanie czytania wśród najmłodszych głównie przez szkoły i biblioteki. Dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole miały okazję wysłuchać bajeczek i wierszyków czytanych przez uczennice klasy VIIIa i VIb: Polę Głodowską, Monikę Daniliszyn, Monikę Tusk, Dominikę Kowalczuk oraz Lenę Ciechanowską. Maluchy z wielkim zainteresowaniem słuchały przygód Kici Koci, Złotego Loczka oraz Kopciuszka. Poznały też utwór pt. "Lokomotywa". Klasy Ib oraz IIIa zapoznały się z kolei z wywodzącym się z Japonii teatrzykiem Kamishibai (papierowym teatrem). Wysłuchały opowieści pt. "Szukając Marudka". Głośne czytanie, jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu. Święto więc warto obchodzić każdego dnia. W związku z tym, serdecznie zapraszamy do szkolnej biblioteki! ;-).