Uczniowie z klasy 1b w Muzeum Kaszubskim na ekranie monitora.

Uczniowie z klasy 1b, uczący się języka kaszubskiego, w celu zdobycia wiedzy o Małej Ojczyźnie wybrali się do Muzeum Kaszubskiego. Na podstawie wystawy "Kaszubska współczesność z korzeni wyrasta" poznali legendy związane z naszym regionem. W interpretacji  aktora Zbigniewa Jankowskiego mieli okazję posłuchać legend w języku polskim i języku kaszubskim. Wystawa w atrakcyjny sposób prezentuje historię Kaszubów, ich złożone dzieje i procesy kulturotwórcze, a także fascynujące zagadnienia związane z opowieściami kaszubskimi. Na wystawie zaprezentowane zostały grafiki o tematyce baśniowej, wykonane na tkaninie. Grafiki  uzupełnione zostały o elementy rozszerzonej rzeczywistości, co bardzo uatrakcyjniło wystawę i zmotywowało uczniów do zgłębiania wiedzy o Kaszubach i nauki języka kaszubskiego.