Uczniowie klas 8 na sali gimnastycznej recytują poezję.

Listopad kojarzy nam się z dniem Wszystkich Świętych oraz Zaduszkami, z pamięcią o tych, którzy "poprzedzili nas do wieczności". Uczniowie klas VIII pod opieką pani M. Badowicz przygotowali dla klas VI - VIII montaż słowno - muzyczny, aby pobyć przez chwilę w zadumie nad przemijaniem oraz z tymi, których już z nami nie ma. Motto jakie przyświecało poetyckiemu spotkaniu zostało zawarte w słowach:

"Jest miejsce dokąd listy nie dochodzą, gdzie tylko myśli i modlitwy błądzą.
Tam idę, żeby w zadusznym skupieniu ulżyć modlitwą zmarłym w cierpieniu
Tyle jest jeszcze pytań nie zadanych i opowieści nie dopowiedzianych
W zimnym kamieniu śpią snem nieprzespanym i może tęsknią za słonecznym ranem?
Nie mogę odejść, nie zamieniając słowa w ciszy, o której mówią – że grobowa.
Nim wiatr ostatnie znicze pozagasza, powiem: dziękuję, proszę i przepraszam.
Jest miejsce dokąd listy nie dochodzą, Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą."

Uczniowie w zadumie wysłuchali między innymi wierszy: ks. J. Twardowskiego. J. Tuwima, J. Brzechwy, W. Broniewskiego, teksty z "Opowieści wigilijnej " i "Dziady część II", a tłem do ich recytacji była muzyka J. S. Bacha.