Tablica ogłoszeń z wywieszonymi kartkami z cytatami znanych Polaków.

Z okazji Święta Niepodległości wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji "Warte zapamiętania". Na czym polegała akcja? Podczas zajęć uczniowie tworzyli specjalnie na tę okazję zaprojektowane kartki, szukali cytatów znanych Polek i Polaków. Takich myśli, które są uniwersalne, ważne dla naszej tożsamości, dla naszego życia, pracy którą wykonujemy, dla naszego rozwoju i są WARTE ZAPAMIĘTANIA. Kartki nie były celem samym w sobie, ale za ich pośrednictwem chcieliśmy zmobilizować jak największą liczbę uczniów do rozmów na temat znanych Polek i Polaków, których wypowiedziane przez nich ważne słowa, sentencje i myśli skłaniają nas do przemyśleń, zmiany postaw i refleksji na temat życia, patriotyzmu. Uczniowie wybrali cytaty między innymi takich słynnych rodaków jak m.in.: Józef Piłsudski, Mikołaj Kopernik, Jan Paweł II, Maria Skłodowska – Curie, Kazimierz Przerwa – Tetmajer, Fryderyk Chopin, Zbigniew Herbert, Cyprian Kamil – Norwid, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska.