Dzieci z oddziału przedszkolnego (4 - latki) prezentują się wraz z wychowawczynią do zdjęcia.

"Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom, polska szkoła
Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno".

11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze... Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w stroje galowe. Dzieci w grupach śpiewały piosenki, zatańczyły taniec z flagami oraz dumnie odśpiewały hymn narodowy. Dzieci na zajęciach utrwaliły znajomość polskich symboli, wysłuchały pieśni patriotycznych oraz wykonywały piękne kokardy narodowe, flagi oraz inne prace plastyczne.

Głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.