Uczennica Łucja Tutkowska (2b) odbiera nagrodę od komisji.

Nasza uczennica z klasy 2b Łucja Tutkowska odniosła znaczący sukces w konkursie mowy kaszubskiej. Reprezentowała szkołę, a zarazem gminę Kartuzy w VIII Regionalnym Kònkùrsie Dlô Czëtińców "Méster Bëlnégò Czëtaniô".  Łucja w eliminacjach gminnych zdobyła II miejsce, a tym samym przepustkę do etapu powiatowego. Powiatowe eliminacje odbyły się w Szkole Podstawowej w Glinczu i tam musiała zmierzyć się z laureatami I i II miejsca wyłonionych podczas eliminacji gminnych. Walka o podium była zacięta. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i czytając wiersze Ewy Warmowskiej reprezentowali bardzo wysoki poziom.  Mimo dużej konkurencji Łucja poradziła sobie doskonale i znalazła się wśród laureatów. Zajęła zaszczytne II miejsce oraz "bilet" do eliminacji wojewódzkich. Finał konkursu odbył się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki  Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie. Tam również Łucja nie zawiodła. Została wyróżniona w swojej kategorii wiekowej. Jest to wielki sukces, tym bardziej, że jest pierwszą osobą w historii szkoły, która znalazła się w finale. Gratulujemy!