Dzieci z klasy 1b siedzą przy stole i malują wzory kaszubskie na drewnianych deseczkach.

W ramach trzeciej godziny języka kaszubskiego uczniowie z klasy 1b i 2b wybrali się na zajęcia edukacyjne do Muzeum Kaszubskiego. Uczestniczyli w warsztatach  malarskich "Farwë Kaszëb".  Podczas zajęć dzieci utrwaliły nazwy kaszubskich kolorów, poznały motywy wzorów kaszubskich  oraz zgłębiły wiedzę na temat Małej Ojczyzny. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie przez każdego ucznia drewnianego kaszubskiego aniołka. Uczniowie musieli wykazać się niezwykłą precyzją i dokładnością, gdyż na drewnianą deskę musieli przenieść  motyw kaszubskiego wzoru i starannie wypełnić kontury aniołka farbami. Własnoręcznie wykonane prace dzieci zaprezentowały swoim rówieśnikom, a potem zabrały je do domu.