Trójka uczniów stoi przy tablicy z wyświetloną liczbą PI.

W naszej szkole jak co roku świętowaliśmy "Międzynarodowy Dzień Liczby PI". W tym roku tematem wiodącym było "Matematyka łączy". Realizacja tego tematu w aktualnej sytuacji na świecie jest bardzo ważna. Podczas wszystkich prowadzonych zabaw, konkursów i prac widać było integrację uczniów, szczególnie z nowymi kolegami i koleżankami, którzy do nas dołączyli z Ukrainy. W klasach siódmych odbył się m.in. konkurs zapamiętywania jak największej liczby cyfr po przecinku w liczbie Pi, uczniowie świetnie sobie poradzili, potrafili nawet zapamiętać 30 cyfr po przecinku. Brawa dla nich! W klasach 6, 8 m.in. uczniowie wykonywali skojarzenia z liczbą Pi, tworząc z nich promienie odchodzące od liczby Pi. W klasach starszych pełno matematycznych pojęć, a w młodszych również kulinarnych. Wśród nich pojawił się i Pitagoras i Piątka i Piknik. Wszelkie działania służyły integracji uczniów.