Uczniowie biorący udział w konkursie "Copernicus 2022" prezentują się do zdjęcia z nagrodami, dyplomami i pucharami.

23 marca w naszej szkole już po raz X odbył się Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs "Copernicus 2022" pod honorowym patronatem Burmistrza Kartuz. Celem konkursu było wyłonienie spośród uczestników najwszechstronniejszego ucznia, który wykazał się rozległą wiedzą z różnych dziedzin nauki (matematyki, geografii, fizyki, historii, języka polskiego i języka angielskiego), umiejętnością analitycznego i kreatywnego myślenia oraz wiadomościami o życiu i dziele wielkiego astronoma, patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika.

Organizacją konkursu zajęły się polonistki p. Hanna Grzenkowska i p. Danuta Milewczyk, które przygotowały test na wzór testu dla uczniów kończących szkołę podstawową tematycznie związanego z postacią Kopernika i astronomią oraz zestawy pytań za 1 lub 3 punkty z zakresu matematyki, fizyki, geografii, historii i języka polskiego. Podczas konkursu panowała miła atmosfera i sportowa rywalizacja. O tytuł "Copernicus 2022" ubiegało się 8 uczniów z czterech szkół gminy Kartuzy: Szkoły Podstawowej w Brodnicy Górnej, Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kartuzach oraz szkoły gospodarzy. Po emocjonującej rywalizacji bardzo dobrze przygotowanych uczestników jury wyłoniło zwycięzców, którzy idą w ślady Kopernika, człowieka wszechstronnie wykształconego. Oto wyniki:

• Tytuł "Copernicus 2022" zdobyła Wiktoria Wrońska ZSz w Kiełpinie
  • Tytuł I Wicemistrza zdobyła Natalia Piotrowska SP w Brodnicy Górnej
  • Tytuł II Wicemistrza zdobyła Antonina Kwidzińska SP Nr 2 w Kartuzach

Mistrzowie oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Kartuz i Radę Rodziców SP Nr 2. Gratulujemy uczestnikom, a zwłaszcza laureatom wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności na miarę naszego patrona Mikołaja Kopernika.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu "Copernicus 2023".