Dwójka dzieci z oddziału przedszkolnego 3 latków prezentuje sadzonki fasoli.

Na początku kwietnia dzieci z grupy "Pszczółka Maja" założyły hodowlę fasoli. Wstępnie przygotowały słoiki  z wodą, położyły gazę i ułożyły ziarna. Maluszki już następnego dnia dostrzegły, że fasolki pomarszczyły się i równie szybko zaczęły wypuszczać kiełki. W kolejnych dniach dzieci obserwowały jak wzrastają kiełki, odpada łupina, następuje intensywny rozrost korzeni, pojawiają się łodygi i pierwsze liście. Podczas doświadczenia dzieci musiały dbać o to, aby rośliny miały zawsze dostęp do wody, ponieważ szybko ją wypijały. Zauważyły również, że  kiedy na dworze zrobiło się ciepło – nastąpił intensywniejszy wzrost rośliny, a jej liście zaczęły kierować się w stronę słońca. Celem doświadczenia była obserwacja kolejnych faz rozwoju rośliny i zdobycie wiedzy na temat warunków jakich roślina potrzebuje do wzrostu. Do doświadczenia wykorzystaliśmy słoiki pochodzące ze szkolnej stołówki, ucząc dzieci  recyklingu, czyli ponownego wykorzystania odpadów.  Dzieci oprócz zdobywania wiedzy, uczyły się cierpliwości, spostrzegawczości oraz dbania o przyrodę.