Julian Hirsz stoi przy gablocie z pucharami.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach co roku przystępują do różnych konkursów, w tym konkursów kuratoryjnych. Za nami wszystkie etapy konkursów kuratoryjnych, w których uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z poszczególnych przedmiotów. W tym roku szkolnym najlepszy okazał się Julian Hirsz – uczeń klasy 8c, który wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Kuratoryjnym z Geografii, przeszedł etap szkolny, rejonowy i dotarł do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Julian zdobył tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Geografii. Do konkursu Juliana przygotowywał nauczyciel geografii – p. Adam Mejer. Poprosiliśmy Julka o rozmowę, aby zdradził nam, tajniki swojego uczenia i zainteresowań:

- Gratulujemy sukcesu. Warto było więcej czasu poświęcać na naukę?
- Julian Hirsz: Oczywiście, że tak! Jestem przecież finalistą konkursu kuratoryjnego.
- Czym się interesujesz?
- Julian Hirsz: Moje zainteresowania krążą wokół polityki. Zatem jest mi bliska historia, ekonomia i oczywiście geografia.
- Zdradzisz swój sposób na dobre przygotowanie się do konkursu?
- Julian Hirsz: Sprawą oczywistą jest, że trzeba przedmiot lubić, interesować sie nim i poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie. Uczyłem się geografii w domu, przy okazji, na lekcjach.
- Jakie masz plany po ukończeniu szkoły podstawowej?
- Julian Hirsz: Myślę o liceum przy ulicy Klasztornej. Zapewne profil matematyczny, raczej ścisły.
- Masz rady dla tych, co chcą mieć lepsze oceny?
- Julian Hirsz: Myślę, że tak – nie stresować się zbytnio, uczyć się w swoim tempie i nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę.

Życzymy Julkowi jeszcze większych sukcesów i oczywiście dostania się do wymarzonej szkoły i klasy. Powodzenia!