Uczniowie klasy 7c siedzą w ławkach w sali lekcyjnej, przy tablicy stoi pani policjantka, prowadzi z uczniami pogadankę.

13 kwietnia pani Karolina Jędrzejczak specjalistka do spraw profilaktyki nieletnich miała zajęcia w klasie 6a oraz 7c. Celem tego spotkania było uświadomienie uczniom o ponoszeniu odpowiedzialności karnej jaka może spoczywać na nieletnich za ich niewłaściwe czyny. Pani policjanta omówiła z uczniami różne pojęcia z tego zakresu, między innymi jakie konsekwencje mogą być wyciągnięte za posiadanie niebezpiecznych narzędzi przez uczniów a także rozwinęła temat dotyczący demoralizacji nieletnich.

Uczniowie dowiedzieli się kogo mogą i powinni poinformować w szkole i poza szkołą o znalezieniu się w trudnej sytuacji, która zagrażałaby ich życiu lub zdrowiu. Tego typu spotkania mają pomóc przede wszystkim młodzieży w odróżnianiu dobra od zła i wyczulać ich na różnego rodzaju potencjalne niebezpieczeństwa, które mogą pojawić się na ich drodze.