Uczniowie z klasy 1b prezentują się do zdjęcia z muzycznymi instrumentami kaszubskimi.

Uczniowie klasy 1b uczący się języka kaszubskiego odwiedzili Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach. Dzięki p. Natalii Gronda, która oprowadziła uczniów po obiekcie pierwszoklasiści zebrali informacje na temat tego miejsca. Dowiedzieli się co warto zwiedzić w Gminie Kartuzy oraz poznali dużo ciekawostek związanych z naszym regionem. Dzieci obejrzały filmy – przewodniki po ziemi kaszubskiej. Największym zainteresowaniem cieszyły się nietypowe pojazdy tzw. rowery turystyczne. Każdy rower może pomieścić dwójkę dorosłych i dwójkę dzieci. Tym turystycznym dwuśladem można poruszać się po ścieżkach rowerowych i ulicy. Zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła również ceramika kaszubska oraz stroje i instrumenty kaszubskie. Dzieci mogły założyć kapelusz lub czepiec, zagrać na instrumencie i przez chwilę poczuć się jak kapela kaszubska. Każdy otrzymał materiały promocyjne w formie folderów, ulotek oraz gadżetów regionalnych. To była bardzo ciekawa lekcja o naszej Małej Ojczyźnie.