Uczniowie klasy 7c ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy na podłodze, policjant nadzoruje ćwiczenie.

Dnia 22 kwietnia naszą szkołę odwiedził tata Oskara z klasy 7b. Pan Dariusz Brygier na co dzień jest funkcjonariuszem Zespołu Interwencyjno - Patrolowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Pan Dariusz przeprowadził ze wszystkimi klasami siódmymi dwugodzinne warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzielił się z uczestnikami zdobytą wiedzą teoretyczną, po czym przeprowadził zajęcia praktyczne. Każdy z uczestników został przeszkolony z zakresu udzielania pomocy osobie poszkodowanej oraz prawidłowego wezwania pomocy. Podczas zajęć przeprowadzone zostały również ćwiczenia z przywrócenia czynności życiowych przy użyciu defibrylatora oraz ćwiczenia na fantomach. Każdy z nas powinien znać podstawy udzielania pierwszej pomocy gdyż pamiętajmy "Ty też możesz uratować komuś życie". Dziękujemy!