Uczniowie z klasy 1a na wzgórzu w Szymbarku.

Dnia 12 maja klasa 1a wybrała się na warsztaty przyrodnicze do Szymbarku. Dzieci na tym wyjeździe poznały drugą Zieloną Szkołę. Był to Ośrodek Edukacji Ekologicznej Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Tematem przewodnim tej wycieczki i zajęć terenowych była nauka czytania mapy i odnajdywania drogi w terenie. Dzięki tym warsztatom, uczniowie nauczyli się czym jest szlak turystyczny i jak rozpoznawać go w terenie. Na mapie odnalazły Szymbark, zaznaczoną na niej Zieloną Szkołę, przebiegający przez Szymbark czarny szlak Wzgórz Szymbarskich oraz charakterystyczne punkty orientacyjne na trasie do Jeziora Kniewo. Po zakończeniu części terenowej, udaliśmy się do Zielonej Szkoły w Szymbarku, gdzie czekało na nas ognisko😊. Było super. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Arturowi Sikorskiemu za tak cudowny, edukacyjny czas.