Zespół Słunoszka występuje na scenie podczas Festynu Kaszubskiego.

Od lat Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach jest gospodarzem festynu kaszubskiego, który w tym roku miał miejsce 15 czerwca. Widzom zaprezentowali się mali i starsi tancerze oraz śpiewacy z klas I – VII oraz oddziałów przedszkolnych. Kaszubski festyn otworzyła perełka naszej szkoły, czyli zespół Słunuszka, a gości powitał ciepłymi słowami dyrektor pan Piotr Kloczkowski. Wśród zaproszonych osób, był między innymi Burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński, ks. proboszcz Piotr Krupiński. Była to również okazja do wręczenia przez Burmistrza Kartuz Mieczysława Gołuńskiego nagród w gminnym plastycznym konkursie "Kolory życia". W tym roku zwycięzcą w kategorii klas III – V okazała się uczennica ze szkoły w Dzierżążnie zaś w przedziale klas VI – VIII uczennica ze szkoły w Mirachowie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy kreatywności.

W programie festynu było dużo atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych: balonowy zawrót głowy, loteria Los Szczęścia, Mistrzostwa Rodziców w Rzucie Beretem, pokaz strażacki, stoiska gastronomiczne. A co najważniejsze, przed rodzicami zaprezentowali się uczniowie naszej Dwójki. Tańczyli, śpiewali, były nawet akrobatyczne popisy uczennic. Zachwyceni rodzice oklaskiwali dzieciaki dodając im pewności siebie oraz skrupulatnie rejestrowali ich popisy. W organizację festynu włączył się p. Karol Nowakowski z Akademii Młodego Sportowca, który w czasie tego popołudnia przeprowadzał testy sprawnościowe dla uczniów należących do grupy sportowej, a także zorganizował tor przeszkód dla dzieci i ich rodziców. Podczas gdy trwały występy, strażacy serwowali dzieciom praktyczną naukę korzystania z gaśnic, trwały pokazy zapaśników. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodszych, cieszyło się malowanie twarzy. Nie zabrakło również rozkoszy dla podniebienia w postaci różnorodnych słodkości. Smakowita kawiarenka z ciastami oferowała także napoje chłodzące oraz kawę i herbatę. A kto chciał bardziej treściwy posiłek mógł liczyć na tradycyjną grochówkę, którą ugotowały mistrzynie naszej stołówki. można powiedzieć, że każdy znalazł coś dla siebie.

Kto miał szczęście, mógł w Loterii Szczęścia wygrać wspaniały fant, np. voucher do SPA, talon na pizzę, deskorolkę i wiele innych równie cudownych nagród. Jak zwykle goście dopisali, a byli to rodzice, ich rodziny, znajomi oraz dzieci. To było wspaniałe rodzinne popołudnie pełne ciepła dosłownie i w przenośni dzięki całej naszej szkolnej społeczności oraz rodzicom naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i wsparli organizację tego wydarzenia.