Delegacja (dyrektor szkoły, dwie uczennice) składają kwiaty pod pomnikiem poległych mieszkańców Kartuz.

15 września wzięliśmy udział w uroczystościach z okazji 83 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych do kościoła pw. św. Kazimierza w Kartuzach. Po uroczystej mszy świętej koncelebrowanej w intencji ofiar, samorządowcy, uczniowie, delegacje udały się na kaliską polanę. W tym lesie we wrześniu i październiku 1939 r. stracono 329 mieszkańców gminy Kartuzy i powiatu. Po wspólnej modlitwie za poległych, delegacje złożyły biało - czerwone kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem upamiętniającym ludzi, którzy oddali życie w walkach za wolność ojczyzny.