Dziecko z oddziału przedszkolnego (zerówka) siedzi przy stoliku i przykleja znaki drogowe.

We wrześniu w oddziałach przedszkolnych rozpoczęliśmy cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Podczas piosenki "Do przedszkola codzień rano" uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. W trakcie zajęć wykorzystywano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Ponadto dzieci wykonały mnóstwo różnorodnych prac plastycznych związanych z ruchem drogowym. Zerówkowicze wykonali rekwizyty związane z bezpieczeństwem na drodze tj. znaki drogowe, sygnalizacje świetlne, które wykorzystaliśmy podczas piosenki utrwalającej zasady ruchu drogowego.