Uczniowie prezentują się do zdjęcia wraz z zebranymi śmieciami po zakończeniu akcji "Sprzątanie Świata".

Dnia 23 września (piątek) uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Jest to międzynarodowa akcja, która odbywa się w trzecim tygodniu wrześniu i polega na porządkowaniu miejsc, w których mieszkamy i pracujemy. Celem akcji jest wykształcenie u dzieci nawyku dbałości o środowisko, w którym żyją, a także wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja wywodzi się z Australii, gdzie po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku. W naszej szkole koordynatorkami akcji są p. Ewa Derbich i p. Joanna Bemowska. Po wykonaniu zadania, jak zwykle, uczniowie mieli czas na klasowe integracje. Pogoda i tym razem dopisała. Dziękujemy naszym dzieciom za ich solidne podejście do zadania. Przyroda również mówi "dziękuję"!