Uczniowie z klasy 3c oraz przedstawiciel Straży Pożarnej siedzą na podłodze przy manekinie do nauki udzielania pierwszej pomocy.

W czwartek 22 września uczniowie klasy 3c udali się na warsztaty do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się ich pracy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Uczniowie wysłuchali opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo - gaśniczych. Następnie udali się do sali by obejrzeć filmiki edukacyjne, a także poznać zasady udzielania pierwszej pomocy po czym każdy otrzymał dyplom. Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.