Dzieci z oddziałów przedszkolnych (4 latki) stoją wokół drzewa i trzymają się za ręce.

Bardzo mi miło poinformować, że grupa 5-latków w tym roku będzie realizować Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Gramy Zmysłami". Głównym celem tego projektu jest nowoczesne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci oraz tworzenie przez nauczyciela odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami, a także budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej. Udział w projekcie zakłada realizowanie zabaw, zajęć, bądź tworzenie pomocy dydaktycznych w tematyce danego miesiąca.

Październikowe zadanie to spacer sensoryczny, który udało nam się już zrealizować. Dzieci wybrały się na spacer po okolicy na którym miały możliwość dotykać i wąchać. Sprawdzały co jest delikatne i miękkie, a co twarde i szorstkie? Co pachnie? Jak pachnie? Czy jest mokre czy suche? Udało nam się również stworzyć ścieżkę sensoryczną w sali gdzie oprócz rąk dotykały i stopy. Wszystko to sprawiło nam wiele radości i uśmiechu.