Uczniowie z klas 7 prezentują akademię z okazji Dnia Nauczyciela.

13 października w szkole obchodziliśmy święto wszystkich pedagogów. Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

W tym roku akademię, z tej właśnie okazji, przygotowały klasy VII. Scenariusz akademii podzielony był na dwie części: jedna w sposób humorystyczny przedstawiała ciężką i trudną pracę nauczyciela, a druga była w tonacji lirycznej z pięknymi sentencjami i słowami, które wyrażały trud oraz szacunek dla pracy nauczyciela oraz podziękowania płynące dla nich ze strony uczniów. Całość dopełniły piosenki przygotowane przez panią Dorotę Klasa oraz przepięknie grane utwory w wykonaniu Zosi Szuman, uczennicy klasy VII. Po części artystycznej głos zabrał pan dyrektor Piotr Kloczkowski a także zaproszeni goście. Miłą częścią uroczystości było wręczenie nagród dyrektora szkoły dla nauczycieli szczególnie wyróżniających się w swojej pracy. Nagrodzono także pracowników administracyjnych za ich wspaniałą pracę.

Wszystkim pedagogom życzymy uśmiechu na co dzień i zadowolenia z pracy, bo: "Nauczyciel to jest gość, świat ułamków zna na wskroś, zna historię, ładnie śpiewa, na swych uczniów się nie gniewa. Na boisku w piłkę gra i dla wszystkich czas swój ma".