Delegaci klas pierwszych ślubują przed pocztem sztandarowym.

21 października pierwszoklasiści przystąpili do ślubowania i pasowanie na uczniów i zostali pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W tym ważnym dniu towarzyszyli im ich rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w pięknym montażu słowno - muzycznym, który zakończył się tańcem, wspaniale zaprezentowali swoje wszechstronne umiejętności. Na koniec kilka słów do młodszych uczniów skierowały koleżanki i koledzy z klas drugich.

W kulminacyjnym momencie święta, w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pan dyrektor Piotr Kloczkowski przyjął uroczyste ślubowanie i pasował najmłodszych włączając ich tym samym do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Na pamiątkę tej pięknej uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.