Uczniowie klasy 2a siedzą przy stołach i oglądają prezentację nt. bobrów w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Dnia 7 października klasa 2a wzięła udział w warsztatach przyrodniczych o bobrach, które miały miejsce w Kaszubskim Parku Krajobrazowym w Kartuzach. Dzieci poznały tryb życia tego pracowitego gryzonia, poznały ciekawostki z życia bobrów. Dowiedziały się, że w ich pracy pomagają im ich zęby – siekacze, które dzieci oglądały z dużym zainteresowaniem. Uczniowie dowiedzieli się, że bobry są zwierzętami chronionymi, a także, że są bardzo dobrymi pływakami. Najtrudniejsze było zapamiętanie, jak nazywa się dom bobra, czyli żeremie. Dzieci oglądały drzewa ścięte przez bobry, z których te zwierzęta budują tamy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w tym spotkaniu i z wielką uwagą zapamiętywali wszystkie wiadomości. Było bardzo ciekawie!