Uczniowie siedzą przy stolikach i grają w szachy.

W dniu 13 października w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach odbyły się półfinały wojewódzkie 51 Igrzysk Dzieci i 24 Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Do tych eliminacji przystąpiły drużyny, które przeszły eliminacje gminne i powiatowe. Gry przebiegały w miłej atmosferze, zgodnie z zasadą fair - play. Emocje sięgnęły zenitu podczas ostatnich gier, które decydowały o wygraniu turnieju i awansie do finału wojewódzkiego. Szachowa drużyna "Dwójki" (w składzie: Łucja Kowalczuk, Krzysztof Drewing, Paweł Khatsko, Piotr Wesołowski) okazała się niezwyciężona i wygrała eliminacje. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.

51 Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych - półfinały wojewódzkie:

1. miejsce ZSP Szemud - awans do finału wojewódzkiego
  2. miejsce SP Maszewo Lęborskie
  3. miejsce SP 1 Żukowo
  4. miejsce SP 3 Władysławowo

24 Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych - półfinały wojewódzkie:

1. miejsce SP 2 Kartuzy - awans do finału wojewódzkiego
  2. miejsce SP Pogórze
  3. miejsce SP 9 Wejherowo
  4. miejsce SP Maszewo Lęborskie

Trzymamy kciuki za drużynę "Dwójki" - finał wojewódzki odbędzie się 20 października w Prabutach.