Uczniowie z klasy 1c siedzą przy stoliku i bawią się cieczą nieniutonowską.

Uczniowie klasy 1c przeprowadzili doświadczenia w ramach wprowadzonej w tej klasie innowacji pedagogicznej "Sensoryczny Pierwszoklasista". Innowacja ma na celu wielostronny rozwój dzieci z wykorzystaniem zabaw sensorycznych odpowiednich do wieku oraz kształtowanie dojrzałości emocjonalnej niezbędnej do radzenia sobie w trudnych i nowych sytuacjach. Jest to narzędzie, które dzięki poznawaniu świata poprzez eksperymentowanie oraz doświadczanie wieloma zmysłami, będzie stymulować u uczniów percepcję wzrokową, słuchową i dotykową, a także rozwijać ich umiejętności motoryczne, zainteresowania, kreatywność oraz wspomagać rozwój mowy i aktywizować komunikację.

Dzieci podczas zajęć poznały na przykład właściwości cieczy nieniutonowskiej. Cechą charakterystyczną tego płynu jest to, że w spoczynku, bez działającej na niego żadnej siły zachowuje się jak zwykła ciecz, ale gdy tylko dostarczymy mu jakąś energię, np. poprzez nacisk, ciecz ta zachowuje się jak ciało stałe. Można ją porównać do bagna lub ruchomych piasków.