Uczniowie prezentują książki w fotobudce "Przerwa na Czytanie".

W piątek 21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Podobnie, jak w ubiegłym roku wielu uczniów przyniosło z domu swoje ulubione książki i czytało je na przerwach międzylekcyjnych. Pozostali uczniowie wypożyczali książki z biblioteki. Powstało dużo spontanicznych "stref czytania": w bibliotece, na korytarzach szkolnych, w klasach. Duże brawa należą się członkom wolontariatu oraz samorządu szkolnego, którzy czytali młodszym kolegom i koleżankom bajeczki i wierszyki na głos.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i zapraszamy do wspólnego czytania za rok!