Dzieci z oddziałów przedszkolnych (3 latki) stoją przed makietą teatru lalek przy Kolegiacie w Kartuzach.

Dzieci z Grupy Pszczółka Maja biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała", którego głównym celem jest kształtowanie postaw patriotycznych dzieci, szacunku oraz poczucia tożsamości narodowej, uwrażliwienie na historię, folklor i tradycję Polski, a także dostrzeganie wartości dorobku polskiej nauki i kultury. W ostatnim czasie przedszkolaki wzięły udział w pieszej wycieczce pt. "Szlakiem historii", w czasie której zwiedziły i poznały pobliskie zabytki naszego miasta. Stworzyły też w sali piękny plakat i kącik o tematyce kaszubskiej, dzięki czemu zapoznały się z tradycją i kulturą naszego regionu.