Dzieci z oddziałów przedszkolnych (5 latki) siedzą na podłodze i rozwiązują zadania matematyczne.

Miesiąc październik w grupie "Bolka i Lolka" minął na zabawach i nauce o tematyce jesieni. Rozmawialiśmy o tym, czym charakteryzuje się jesienna pogoda oraz o konieczności dobierania ubioru do warunków atmosferycznych. Dowiedzieliśmy się co to jest wiatr, jak powstaje oraz jakie ma znaczenie dla przyrody. O nasze zdrowie zadbaliśmy podczas ćwiczeń gimnastycznych. Dzieci dowiedziały się też, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy i zimowego snu. Umiejętności matematyczne ćwiczyliśmy podczas układania rytmów z kasztanów, żołędzi innych darów jesieni. W oparciu o wspomnianą tematykę dzieci rozwijały swą orientację przestrzenną i uczyły się określać położenie przedmiotu w stosunku do siebie, ale i innego elementu. Dzieci poznały literę "A", "L" oraz "M". Rozwijały percepcję słuchową i wzrokową podczas licznych zabaw i gier. Jesień to wspaniały czas na zabawę i naukę! Zapraszamy do galerii zdjęć.