Dziecko z oddziału przedszkolnego (4 latki) wraz z wychowawczynią prezentują się do zdjęcia przy gazetce z okazji Dnia Dyni.

"Dynie małe, dynie duże,
dynie w dole, dynie w górze,
dynie z lewej, dynie z prawej,
dynie kręcą się w zabawie."

Dnia 28 października dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Dyni. Tego dnia każdy przedszkolak miał na sobie pomarańczowy element ubrania, a niektórzy zaprezentowali dyniowe stroje - był to przyjemny początek tego wesołego dnia. Dzieci miały okazje przyjrzeć się bliżej dyni, sprawdzić co znajduje się w jej środku, przekonać się czy jest ciężka i twarda. Podopieczni brali udział w grach i zabawach ruchowych, którym przewodziła bohaterka dnia. Nie obyło się bez fotobudki oraz ciekawych prac plastycznych. Dzieci z pewnością jeszcze przez długi czas będą wspominać ten przepełniony wrażeniami dzień.

Tego dnia Dzeiń Dyni obchodziły także dzieci z zerówek. Był to bardzo pomarańczowy i smakowity dzień. Dzieci wspólnie wydrążyły dynię i wykonały dyniowy wulkan. Stworzyły dyniowy lampion i skosztowały dyniowe babeczki. Wykonały piękne dyniowe prace plastyczne. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w zajęciach. Na ich twarzach malował się uśmiech i zadowolenie. To był dobry dzień!