Dziecko z oddziału przedszkolnego (zerówka) prezentuje łódkę wykonaną z papieru.

W ostatnim czasie dzieci z zerówek zamieniły się w małych badaczy. W każdej grupie Panie wychowawczynie przygotowały zajęcia, podczas których dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią, a na podstawie obserwacji ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych.

Dzieci poprzez eksperymenty dowiedziały się "Co tonie, a co pływa?", jak powstaje wir wodny oraz jak zmienia się woda po dodaniu do niej różnych barwników. Najstarsze przedszkolaki wykonały również papierowe łódki metodą origami, aby móc później zobaczyć jak unoszą się na wodzie. Zajęcia z różnymi doświadczeniami dały dzieciom wiele radości i fajnej zabawy połączonej z nauką.