Dzieci z oddziałów przedszkolnych (3 latki) stoją wokół stołu, na którym ustawione są różne chleby.

"Od ziarenka do bochenka" czyli jak powstaje chleb. Tym hasłem dzieci z Grupy Pszczółka Maja rozpoczęły Święto Chleba. Jak powszechnie wiadomo, chleb w naszej tradycji ma ogromne znaczenie. Celem naszego święta było przybliżenie przedszkolakom wiadomości na temat etapów powstawania chleba i jednocześnie uświadomienie ich, że chleb należy traktować z szacunkiem, i że jest on wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. "Od ziarenka do bochenka". Poznały różne rodzaje chleba i pieczywa. Z wielkim zaciekawieniem słuchały przysłów związanych z chlebem, rozwiązywały zagadki i radośnie bawiły się przy piosence "Mało nas". Tego dnia osoby chętne przyniosły na zajęcia przepyszne chleby, które z pomocą mam upiekły wcześniej w domu :). Na koniec zajęć przyszła pora na wspólną degustację przyniesionych przez dzieci wypieków. Ależ to była uczta dla naszego podniebienia :). Mamy nadzieję, że przedszkolaki zachęcą swoich rodziców do wypieku domowego chleba. Na pewno będą wspaniałymi pomocnikami. To był kolejny wspaniały dzień w naszej grupie i kolejne zadanie, wykonane w ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała".